Unicorn

Year: 2012

  • Seminarium w Toruniu, 21-11-12

    Seminarium w Toruniu, 21-11-12

    Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych!

    Technologie satelitarne – nowa perspektywa rozwojowa dla innowacyjnych MSP i samorządów terytorialnych w kontekście przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej

    Europejska Unia Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Klasy Średniej UNICORN zorganizowała seminarium “Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych!”, które odbyło się w środę, 21 listopada 2012 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

    Wydarzenie organizowane było pod patronatem Ministra Gospodarki i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a także Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Krajowej Izby Gospodarczej (KIG) we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych.

    W załączeniu:

    Program seminarium

  • Seminarium w Dąbrowie Górniczej, 14-11-12

    Seminarium w Dąbrowie Górniczej, 14-11-12

    Przedsiębiorco, eksportuj!

    Internacjonalizacja polskich MSP niezbędnym warunkiem
    konkurencyjności polskiej gospodarki

    Europejska Unia Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Klasy Średniej UNICORN zorganizowała seminarium “Przedsiębiorco, eksportuj!”, które odbyło się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w środę, 14 listopada 2012 roku w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

    Wydarzenie organizowane było pod patronatem Ministra Gospodarki i Prezydenta Dąbrowy Górniczej, a także pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) oraz Krajowej Izby Gospodarczej (KIG) i we współpracy z Microsoft Polska.

     

  • Seminarium w Łodzi, 07-11-12

    Przedsiębiorco, eksportuj!

    Seminarium w ŁodziInternacjonalizacja polskich MSP niezbędnym warunkiem konkurencyjności polskiej gospodarki

    Europejska Unia Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Klasy Średniej UNICORN zorganizowała seminarium “Przedsiębiorco, eksportuj!”, które odbyło się w środę, 7 listopada 2012 roku w Łodzi, w ramach Europejskiego Forum Gospodarczego.

    Wydarzenie organizowane było pod patronatem Ministra Gospodarki i Marszałka Województwa Łódzkiego, a także pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) oraz Krajowej Izby Gospodarczej (KIG) i we współpracy z Microsoft Polska i Bankiem Pekao S.A.

  • Seminarium we Wrocławiu, 16-10-12

    Przedsiębiorco, eksportuj!

    Seminarium we WrocławiuInternacjonalizacja polskich MSP niezbędnym warunkiem konkurencyjności
    polskiej gospodarki

    Europejska Unia Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Klasy Średniej UNICORN zorganizowała seminarium “Przedsiębiorco, eksportuj!”, które odbyło się we wtorek, 16 października 2012 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu.

    Wydarzenie organizowane było pod patronatem Ministra Gospodarki i we współpracy z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego, a także pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) oraz Krajowej Izby Gospodarczej (KIG) i we współpracy z Microsoft Polska.

  • Seminarium we Wrocławiu, 02-10-12

    Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych!

    Seminarium we WrocławiuTechnologie satelitarne – nowa perspektywa rozwojowa
    dla innowacyjnych MSP i samorządów terytorialnych w kontekście przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej

    Europejska Unia Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Klasy Średniej UNICORN zorganizowała konferencję “Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych! Technologie satelitarne – nowa perspektywa rozwojowa dla innowacyjnych MSP i samorządów terytorialnych w kontekście przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej”, która obyła się we Wrocławiu 2 października 2012 roku w Sali Sesyjnej Rady Miejskiej Wrocławia.

    Wydarzenie organizowane było pod patronatem Ministra Gospodarki i Prezydenta Wrocławia oraz Krajowej Izby Gospodarczej we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i Centrum Badań Kosmicznych.

    Zastosowanie najnowszych technologii satelitarnych ma kluczowy wpływ na przyspieszenie rozwoju innowacyjnych sektorów gospodarki oraz podniesienie jakości rozwiązań stosowanych w przemyśle i usługach. Wysokie technologie zajmują szczególne miejsce w strategii Wrocławia, gdzie z sukcesem działają Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Wrocławski Park Technologiczny, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, a także inne renomowane instytucje B+R. Dlatego też głos Miasta Wrocław w konferencji jest bardzo ważny.

    Podczas spotkania zaprezentowane zostały możliwości wykorzystania i finansowania osiągnięć satelitarnych w jednostkach naukowych oraz w sektorze prywatnym i publicznym (m.in. kartografia, geodezja, służby bezpieczeństwa, ratownictwa). Była to również okazja do nawiązywania partnerstwa na płaszczyźnie nauka-biznes-samorząd. W panelach eksperckich zasiedli przedstawiciele ministerstw i organizacji odpowiedzialnych za rozwój wysokich technologii w naszym kraju oraz firm wykorzystujących technologie kosmiczne i satelitarne.