Autobiografia Wilfrieda Martensa

Autobiografia Wilfrieda Martensa

Autobiografia Wilfrieda Martensa

Europa. Nikt nie mówił, że będzie łatwo.” – polska edycja autobiografii 9-krotnego premiera Belgii i przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej – Wilfrieda Martensa.

 

okladka_martens_85perc

 Książka z przedmową Jerzego Buzka, ciesząca się wielkim uznaniem w środowisku politycznej elity europejskiej, miała już swoje wydania w wersji francuskiej, angielskiej, hiszpańskiej i bułgarskiej.

 Autor przedstawia w niej kulisy wzrostu i upadku europejskich liderów, wewnętrzne walki o władzę w Unii Europejskiej, stosunki i układy między przywódcami rządów i partii, rozgrywki międzypartyjne i frakcyjne; Kohl, Thatcher, Berlusconi, Merkel, Barroso – ukazani są bez makijażu i bez retuszu. Rozdział poświęcony Polsce obejmuje rok 2012 i jest w nim mowa o Jaruzelskim, Wałęsie, Tusku i innych.

2013, X, 298 s. 45 fotografii

Egzemplarz drukowany, twarda okładka.

 

Anglojęzyczna recenzja książki (link)

 

 

martens_flayer63

Słowo od wydawcy

Europa. Nikt nie mówił, że będzie łatwo” to tytuł polskiej edycji autobiografii zmarłego niedawno 9-krotnego premiera Belgii i Przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, która ukazuje się właśnie na półkach księgarskich i w internecie, nakładem wydawnictwa UNICORN. Oficjalna uroczystość promocyjna odbyła się 16 września 2013 w Katowicach, jakkolwiek bez udziału autora, gdyż trzy dni przed planowanym wydarzeniem, stan zdrowia zmusił Wilfrieda Martensa do rezygnacji z przylotu do Polski.

Ciesząca się zasłużonym powodzeniem angielska wersja   autobiografii jednego z niekwestionowanych twórców Unii Europejskiej została wzbogacona o poszerzony i zaktualizowany rozdział dotyczący Polski; autor pisze w nim o „Solidarności”, stanie wojennym, wymienia m. in. Wałęsę,  Jaruzelskiego, Rakowskiego, Tuska, Buzka, Pawlaka i Saryusza-Wolskiego.

Czytaj dalej.. (PDF) 

Promocja w Katowicach

16 września 2013 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbyła się uroczysta promocja książki.

Fotorelacja

foto

Zamów Książkę!